“Brother let me be your shelter
I’ll never leave you all alone
I can be the one you call

NEEDTOBREATHE është një grup amerikan nga  Karolina e Jugut. Grupi është tepër i njohur për sa i përket  muzikës se krishtere bashkëkohore dhe fitues i disa çmimeve tepër të rëndësishme. Ata kanë realizuar koncerte dhe turne të shumtë, ajo që ka lënë gjurmë në përvojën e tyre si artistë ka qenë skena që kanë ndarë me yllin e muzikës pop Taylor Swift.  Së fundmi ata kanë goditur me këngën “Brother” (“Vëlla”) e publikuar në kanalin zyrtar të grupit Youtube.  Kënga është  e stilit rrok dhe tepër inkurajuese për çdo kënd qe e dëgjon.

Ber na tregon më tepër për realizimin e kësaj kënge:“1 Gjonit 2:9-10 thotë: “Ai që thotë se është në dritë dhe urren vëllanë e vet, është ende në errësirë.  Ai që e do vëllanë e vet qëndron në dritë dhe nuk ka asgjë në të që e bënë të bjerë.”

Tashmë u bënë 14 vite që jam në një grup me vëllain tim dhe ky varg na ka sfiduar hera herës. Një vit më parë kaluam një nga periudhat më të vështira si familje dhe si grup. Kjo na detyroi që të merrnim një kohë pushimi për të menduar vërtetë ‘për kë po e bëjmë këtë?’, dhe ‘si po e bëjmë?’. Në fund të kësaj periudhe u bashkuam dhe unë me Bouen i premtuam njëri tjetrit se kurrë nuk do të vendosnim grupin para familjeve. Mendoj se ka qenë gjëja më e madhe që kemi bërë si grup, vendimi më I mirë që kemi marrë. Atmosfera në grup ndryshoi  krejtësisht kur vendosëm të mbronim të dashurit tanë, në vend që të luftonim kundër tyre.”

Ndani përshtypjet tuaja me ne

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Rreth Radio 7

Radio 7 hyri në tregun radiofonik shqiptar si një media që sjell një këndvështrim pozitiv për jetën! Radio 7 është një zë pozitiv përmes përzgjedhjeve muzikore të përditshme, programeve informative, educative dhe sociale. Ne përdorim parimet biblike në thelb të përmbajtjes së programeve tona, me dëshirën për të parë një shoqëri shqiptare ku vlerat mbrohen. Stafi dhe programet e realizuara i japin një rëndësi të veçantë mirëqënies fizike, emocionale dhe shpirtërore të çdo personi.

Licensuar në nëntor te vitit 2001, Radio 7 fillon transmetimet në 17 maj 2002 me një transmetues në malin e Dajtit, nga një studio modeste dhe me pjesën më të madhe të stafit si vullnetarë.

Është quajtur Radio 7 sepse simbolika biblike e numrit 7 është “dita e pushimit dhe paqes fizike dhe shpirtërore.” Nëpërmjet transmetimeve të saj Radio 7 kërkon t’ju jap dëgjuesve pushim dhe paqe pavarsisht se sa e zhurmshme është dita në qytetet ku jetojmë.

Radio 7 transmeton në Tiranë në frekuencën 97.7 fm, e duke filluar që nga vitet 2005-2007 jane shtuar 2 transmetues te rinj, nje ne Ardenice me qellim mbulimin me sinjal te ultesires perendimore dhe nje tjeter ne Petresh per mbulimin me sinjal te zones se Elbasanit. Sot Radio 7 transmeton ne tre frekuenca, 97,7 FM ne Tirane, 102,3 ne Elbasan dhe 88,2 ne Ardenice. Ne vitin 2009, Radio 7 ka filluar transmetimet ne internet ne www.radio-7.net.


Free!

REGJISTROHUNI