Lajmi Fundit
prev next

E Hënë - E Premte 7:15 - 10:00 ZGJOHU POZITIV Tiranë 97.7 FM Lushnje & Fier 88.2 FM Elbasan 102.3 FM KRASH Jona is : E Hënë - E Premte 10:00 - 12:00 ON AIR Lexo Librat Online Dr. Michael Youssef Dr. Charles Stanley Joyce Meyer June Hunt Marta Greenman

Programe në Radio 7

Këto janë programet më të ndjekura në Radio 7. Tani mund t’i dëgjosh në web
Shiko të gjitha

Artikuj

Ktheji vështirësitë në mundësi

Ktheji vështirësitë në mundësi

Çdo dhimbje zemre, çdo zhgënjim dhe çdo dështim përdoret nga Zoti për të na afruar me Të. Ne mund të mos e kuptojmë pse duhet të përballemi me kundërshtime në shtëpi, në punët tona, apo edhe në shërbimin tonë ndaj Krishtit, por Zoti e di dhe e kupton. Ndërsa i besojmë Zotit në situata të vështira...Lexo më shumë
Të ruash balancat kur je prind

Të ruash balancat kur je prind

  Si shigjeta nė duart e njė trimi, kėshtu janė bijtė e rinisė. (Psalmi  127:4) Një nënë e re i bërtiti fëmijës, “Pusho tani!” . Ai  fëmijë nuk kishte mbushur ende një vjeç.Teksa e shihja, kuptova se ishte i sëmurë. Hundët e tij po kullonin dhe sytë i kishte të skuqur. E ëma ishte me ...Lexo më shumë
Sidoqoftë  për fjalėn tënde, do ta hedh rrjetën

Sidoqoftë për fjalėn tënde, do ta hedh rrjetën

        Të bësh përpjekje kur e di se çdo gjëështë e kotë, është shumë e lodhshme. Apo jo? Për këtë mund  të flasë më mirë një peshkatar që ka peshkuar për orë të tëra. Ndoshta ai ka provuar edhe  takëmet më të mira të peshkimit. Ka hedhur karremin  dhe e ka çuar a...Lexo më shumë
Kalebi

Kalebi

Edhe pa besim ėshtė e pamundur t`i pėlqesh Atij, sepse ai qė i afrohet Perėndisė duhet tė besojė se Perėndia ėshtė, dhe se ėshtė shpėrblenjėsi i atyre qė e kėrkojnė atė.( Hebrenjtë  11:6) Janë  të shumtë ata persona që do të doja të ndiqja si shembull. Megjithatëështë dikush që më ka ndikuar më s...Lexo më shumë
Kur të duket se je gati të dorëzohesh

Kur të duket se je gati të dorëzohesh

Perėndia nuk ėshtė njė njeri, qė mund tė gėnjejė, as edhe bir njeriu qė mund tė pendohet. Kur ka thėnė njė gjė, nuk do ta bėjė? Ose kur ka shpallur njė gjė, nuk do ta kryejė? Numrat 23:19 A ndihesh ndonjëherë se je gati të dorëzohesh? Një prej dëgjuesve na thoshte se ishte lutur për diçka, e Perë...Lexo më shumë
Mënyra për të ndihmuar fëmijët të rriten në marrëdhënien e tyre me Perëndinë

Mënyra për të ndihmuar fëmijët të rriten në marrëdhënien e tyre me Perëndinë

Çdo prind i krishterë, dëshiron që fëmijët e tij të rriten në marrëdhënien e tyre me Perëndinë. Ata duan që ajo të jetë një marrëdhënie e ngushtë dhe e shëndetshme. Djemtë dhe vajzat janë të ndryshëm. Me mençurinë e tij të pafund, Zoti i ka bërë mashkullin dhe femrën në mënyra krejtësisht unike d...Lexo më shumë
Shiko të gjitha

Postime në Facebook

Frekuencat Radio 7

frekuencat 3

 

Rreth nesh

Radio 7 hyri në tregun radiofonik shqiptar si një media që sjell një këndvështrim pozitiv për jetën! Radio 7 është një zë pozitiv përmes përzgjedhjeve muzikore të përditshme, programeve informative, educative dhe sociale. Ne përdorim parimet biblike në thelb të përmbajtjes së programeve tona, me dëshirën për të parë një shoqëri shqiptare ku vlerat mbrohen. Stafi dhe programet e realizuara i japin një rëndësi të veçantë mirëqënies fizike, emocionale dhe shpirtërore të çdo personi.

Licensuar në nëntor te vitit 2001, Radio 7 fillon transmetimet në 17 maj 2002 me një transmetues në malin e Dajtit, nga një studio modeste dhe me pjesën më të madhe të stafit si vullnetarë.

shiko më shumë