Lajmi Fundit
  prev next

  Emisioni
  Shijoje jetën

  09:00 & 20:00

  Shijoje jetën çdo ditë me Xhois Majer

  Programi i Xhois Majer, Shijoje jetën çdo ditë që transmetohet në më shumë se dy të tretat e botës, tashmë vjen edhe në Shqipëri përmes Radio 7. Ne ju ftojmë të dëgjoni këto mesazhe jetë-ndryshuese përmes radios dhe internetit në rehatinë e shtëpisë suaj.

   

  Shijoje jetën

  Programi Shijoje Jetën me Joyce Meyer transmetohet në Shijak TV të shtunën dhe të dielën në orën 20:30 dhe ritransmetohet të martën dhe të enjtën në orën 18:30.

  Joyce TV

  https://radio-7.net/wp-content/uploads/2018/07/Joyce-Mayer-Nivo-Slider-3-Spring.jpg

  Për folësen:

  Joyce Meyer është një nga mësueset praktike të Biblës e njohur në të gjithë botën. Është autore e librave më të shitur sipas “New York Times”. Libra të cilët kanë ndihmuar miliona njerëz të gjejnë shpresë dhe restaurim në Krishtin.

  Përmes shërbesës së saj ajo mëson për qindra tema dhe ka shkruar mbi 80 libra, të cilët janë përkthyer në më shumë se 80 gjuhë të ndryshme. Më shumë se 12 milionë libra janë shpërndarë në mbarë botën dhe në vitin 2007 janë shitur më tepër se 3.2 milionë kopje. Joyce ka një program televiziv dhe radiofonik, “Shijo jetën çdo ditë”, që transmetohet në mbarë botën dhe audienca arrin 4.5 miliardë njerëz.

  Seria e kësaj jave:

  “Bashkëbisedime”

  Në progrmain “Shijoje jetën ” do të nisim një seri te re të quajtur “Bashkëbisedime”. Joyce do të na flasë për kohën e lirë, gjuhen dhe shumë tema të tjera.  Është tepër e rëndësishme të kemi kohë pushimi, por po kaq e rëndësishme të mos keni shumë kohë të lirë, sepse kështu mërziteni. Nëse qëndrojmë në të njëjtin vend dhe nuk keni shumë aktivitet fizik, ju vijnë në mendje gjithë të metat dhe defektet e njerëzve të tjerë.  Duhet ta mbajmë veten të zënë duke i shërbyer dhe duke ndihmuar njëri-tjetrin.

   

  Na ndiqni në orën 09:00 & 20:00 në Radio 7

  Albanian Language

  1. 1Joyce Meyer - Winning life's battles 06
  2. 2Joyce Meyer - Winning life's battles 07
  3. 3Joyce Meyer - Winning life's battles 08
  4. 4Joyce Meyer - Winning life's battles 09
  5. 5Joyce Meyer - Winning life's battles 10

  Here you have the opportunity to listen to “Enjoy Everyday Life” with Joice Meyer in Greek. Listen to these programs and share them with your friends!

  Greek Language

  1. 1EEL Greek Pr 1 - Don't settle for less
  2. 2EEL Greek Pr 2 - Don't settle for less
  3. 3EEL Greek Pr 3 - Don't settle for less
  4. 4EEL Greek Pr 4 - Don't settle for less
  5. 5EEL Greek Pr 5 - Don't settle for less
  6. 6EEL Greek Pr 6 - Don't settle for less
  7. 7EEL Greek Pr 7 - Don't settle for less
  8. 8EEL Greek Pr 8 - Don't settle for less
  9. 9EEL Greek Pr 9 - Don't settle for less
  10. 10EEL Greek Pr 10 - Don't settle for less

  Postime

  Nuk është dhe aq e komplikuar

  Nuk është dhe aq e komplikuar

  Duket si një pikë shumë thelbësore, por unë besoj se ka shumë që ende pyesin, nëse Perëndia vërtet u…Lexo më shumë
  Ti mund të ndryshosh jetën dhe të ardhmen tënde

  Ti mund të ndryshosh jetën dhe të ardhmen tënde

  Fjala e Perëndisë për ty, tek Filipianëve 4:6, është një inkurajim për të mos u shqetësuar për asgjë…Lexo më shumë
  Si të pranosh faljen e Perëndisë?

  Si të pranosh faljen e Perëndisë?

  A i shërbeni Perëndisë, apo ndjenjave tuaja?
  Tani, kjo mund të duket si një pyetje e çuditshme për …Lexo më shumë
  Prit në Zotin

  Prit në Zotin

  Rri në heshtje para Zotit dhe prite atë; mos u hidhëro për atë që i shkojnë mbarë punët e veta, pë…Lexo më shumë
  Thesari Brenda Teje

  Thesari Brenda Teje

  Dhe ne e kemi këtë thesar [dritën hyjnore të Ungjillit] në enë[të brishta, njerëzore] prej balte, …Lexo më shumë

   

  Comments.

  1. Luan Gjergji

   August 25, 2015 (15:53) Reply

   Ju falenderojme per kete program te mrekullueshem. Nuk e shrehim dot me fjale sa na ndihmon…

  2. Dea Kacoli

   January 19, 2016 (19:48) Reply

   Ky program me ka ndihmuar shume qe te mesoh per fen time

   • Jona Kumaraku

    January 29, 2016 (14:32) Reply

    Faleminderit Dea,
    Prej sa kohesh na ndjek?
    Nese ke pyetje ose komente mos hezito te na shkruash
    me shume gezim do te pergjigjeshim
    Dite te bukur

  3. Florian

   February 16, 2016 (23:38) Reply

   Se di si ta shpijegoj por sa her kam nje dilem ose nje problem edhe digjoj Joyce Meyer un gjej fuqin edhe besimin si te hec perpara kjo nuk ka ndoedh vetem sot por sa her e digjoja me clironte me hiqte ankthin per te ardhem nuk si mun ta besoni ju por un jam i habitur per gjerat si mendodhit sa her dalloj gabimet edhe i korigjoj .

   • Jona Kumaraku

    February 17, 2016 (15:34) Reply

    Florian faleminderit per mesazhin qe na ke shkruar!
    Zoti ka filluar nje pune ne jeten tende. Vazhdo t’i besosh atij, dhe hap pas hapi Perendia ka per ta ndryshuar jeten tende.
    Eshte fuqia e Zotit qe po vepron ne ty! Faleminderit qe na ndjek, na shkruaj si mund te lutemi per ty
    Faleminderit. Jona

  4. Suzana Mita

   April 2, 2017 (02:38) Reply

   Ky program , eshte jo vetem nje mesim me shume vlere , por eshte dhe nje ushqim shpirteror , qe sa me shume e degjon ,
   aq me shume ke deshire te vazhdueshme per te .
   Tani qe e rrigjeta kete program , ndihem njesoj si ne momentin kur gjen nje thesar te cmuar , dhe nje siguri , nje arme qe e kam me vehte ,
   Me ngre shume lart moralisht , me jep force dhe guxim ne jeten e perditeshme .
   Ju jam shume mirenjohese per kete program.

  Leave a Reply.

  * Your email address will not be published.
  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>