Dashuri e Pamatur

Dashuri e pamatur

Nuk ka hije që ti nuk do të ndriçosh

Mal që nuk do të ngjisësh për të më ndjekur

Nuk ka mur që ti nuk do të rrëzosh

Gënjeshtër që nuk do të shkatërrosh

Kënga Dashuri e Pamatur është kthyer në një himn lavdërimi të kohëve të fundit duke kryesuar shumë klasifikime dhe duke bërë xhiron e botës në kishat rreth e qark globit.

Cory shpjegon se si përvoja e tij si prind ka sjellë në jetë këtë këngë. Ai thotë: “Kur mbajta në krahë djalin time për herë të parë ndryshova çdo ide që kisha për perëndinë. Pashë në sytë e tij dhe kuptova se kisha një dashuri të tillë për të që nuk do ta mendoja kurrë se mund ta kisha. Kënga Dashuri e Pamatur flet për dashurinë e një Ati. Tek Luka 15, Jezusi shfaq dashurinë e tij të pamatur duke shkuar pas deles së humbur. Ai e dinte se duhet të linte 99 të tjerat për të gjetur atë. Ishte tejet e rëndësishme për të që ta gjente atë dele të humbur, dhe ai do të bënte gjithçka që mundej për të rrëmbyer një zemër të vetme. Kjo është historia e jetës sime,  ai erdhi të më gjente kur isha i thyer dhe i humbur. AI më gjeti kur isha një djalosh i ri i zhytur aq thellë në keqardhje, ai më mori prej dore dhe vendosi një këngë të re në gojën time.”

Dëshira e Cory Asbury është që kjo këngë t’ju sjellë në një takim me Atin, të vetmin që ju do në mënyrë të pamatur.

Ndani përshtypjet tuaja me ne

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Rreth Radio 7

Radio 7 hyri në tregun radiofonik shqiptar si një media që sjell një këndvështrim pozitiv për jetën! Radio 7 është një zë pozitiv përmes përzgjedhjeve muzikore të përditshme, programeve informative, educative dhe sociale. Ne përdorim parimet biblike në thelb të përmbajtjes së programeve tona, me dëshirën për të parë një shoqëri shqiptare ku vlerat mbrohen. Stafi dhe programet e realizuara i japin një rëndësi të veçantë mirëqënies fizike, emocionale dhe shpirtërore të çdo personi.

Licensuar në nëntor te vitit 2001, Radio 7 fillon transmetimet në 17 maj 2002 me një transmetues në malin e Dajtit, nga një studio modeste dhe me pjesën më të madhe të stafit si vullnetarë.

Është quajtur Radio 7 sepse simbolika biblike e numrit 7 është “dita e pushimit dhe paqes fizike dhe shpirtërore.” Nëpërmjet transmetimeve të saj Radio 7 kërkon t’ju jap dëgjuesve pushim dhe paqe pavarsisht se sa e zhurmshme është dita në qytetet ku jetojmë.

Radio 7 transmeton në Tiranë në frekuencën 97.7 fm, e duke filluar që nga vitet 2005-2007 jane shtuar 2 transmetues te rinj, nje ne Ardenice me qellim mbulimin me sinjal te ultesires perendimore dhe nje tjeter ne Petresh per mbulimin me sinjal te zones se Elbasanit. Sot Radio 7 transmeton ne tre frekuenca, 97,7 FM ne Tirane, 102,3 ne Elbasan dhe 88,2 ne Ardenice. Ne vitin 2009, Radio 7 ka filluar transmetimet ne internet ne www.radio-7.net.


Free!

REGJISTROHUNI