Burgoset një misionar në Mozambik, thirrja për Kishën!

Prej më shumë se dy muaj një nga misionarët amerikane në Mozambique piloti Ryan Koher është burgosur në një burg të sigurisë së lartë. Ai u arrestua me akuzën e mbështetjes së terrorizmit. Prangosja e tij erdhi teksa së bashku me dy afrikano jugor ishte duke transportuar ndihma për një jetimore. Ambasada amerikane kërkoi lirimin e Ryanm ndërsa bashkëshortja dhe dy fëmijet u kthyen në SHBA në pritje të lirimit të bashkëshortit “Kjo është diçka që nuk prisnim të ndodhte. Perëndia e di kur Ryan (Rajan) do të jetë sërish i lirë dhe kur ne do të bashkohemi. Ka ngushëllim në këtë”– tregon Anabel. Thirrja ndaj kishës shkon për lutje për lirimin e tij dhe bashkimin me familjen.

Ndani përshtypjet tuaja me ne

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Rreth Radio 7

Radio 7 hyri në tregun radiofonik shqiptar si një media që sjell një këndvështrim pozitiv për jetën! Radio 7 është një zë pozitiv përmes përzgjedhjeve muzikore të përditshme, programeve informative, educative dhe sociale. Ne përdorim parimet biblike në thelb të përmbajtjes së programeve tona, me dëshirën për të parë një shoqëri shqiptare ku vlerat mbrohen. Stafi dhe programet e realizuara i japin një rëndësi të veçantë mirëqënies fizike, emocionale dhe shpirtërore të çdo personi.

Licensuar në nëntor te vitit 2001, Radio 7 fillon transmetimet në 17 maj 2002 me një transmetues në malin e Dajtit, nga një studio modeste dhe me pjesën më të madhe të stafit si vullnetarë.

Është quajtur Radio 7 sepse simbolika biblike e numrit 7 është “dita e pushimit dhe paqes fizike dhe shpirtërore.” Nëpërmjet transmetimeve të saj Radio 7 kërkon t’ju jap dëgjuesve pushim dhe paqe pavarsisht se sa e zhurmshme është dita në qytetet ku jetojmë.

Radio 7 transmeton në Tiranë në frekuencën 97.7 fm, e duke filluar që nga vitet 2005-2007 jane shtuar 2 transmetues te rinj, nje ne Ardenice me qellim mbulimin me sinjal te ultesires perendimore dhe nje tjeter ne Petresh per mbulimin me sinjal te zones se Elbasanit. Sot Radio 7 transmeton ne tre frekuenca, 97,7 FM ne Tirane, 102,3 ne Elbasan dhe 88,2 ne Ardenice. Ne vitin 2009, Radio 7 ka filluar transmetimet ne internet ne www.radio-7.net.


Free!

REGJISTROHUNI