Lajmi Fundit
  prev next

  Çdo jetë meriton të ketë një zë

  Çdo fëmijë meriton të ketë një mundësi

  Ti je më shumë se sa një zgjedhje

  Ti nuk je e paplanifikuar

  Kantautori Matthew West sapo ka publikuar një këngë të re, “Unplanned” (E Paplanifikuar), kolona zanore e filmit që mban të njëjtin titull.  Kushdo që ka dëgjuar muzikën e këtij artisti e njeh përkushtimin e tij për të treguar histori të cilat janë vërtetë të fuqishme. Së fundmi ai është bërë pjesë e një projekti për publikimin e filmit Unplanned. Ky film flet për historinë e Abi Xhonson, dikur drejtoresha e një klinike të planifikimit familjar, e cila sot drejton lëvizjen më të madhe kundër abortit në SHBA.

  Pas publikimit të këngës, autori Methju Uest ndau me fansat: “E kam shkruar këtë këngë nga perspektiva e dikujt që sheh foshnjën e tij për herë të parë. U përpoqa të përmblidhja ndjesitë që unë përjetova çastin që dëgjova rrahjet e zemrës së vajzës sime, kur u pushtova nga ndjesia se jeta është e çmuar, jeta është një mrekulli dhe një dhuratë.”

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bekimi i Zotit qoftë mbi ty
  Çdo ditë me radhë

  Comments.

  Currently there are no comments related to this article. You have a special honor to be the first commenter. Thanks!

  Leave a Reply.

  * Your email address will not be published.
  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>