Pagëzimi më i madh në ujë në historinë e SHBA! 4166 të pagëzuar në Plazhin Historik

Më shumë se 4,000 njerëz u pagëzuan në Gjirin e Piratëve, të Dielën e Rrëshajave për të festuar jo vetëm dhuratën e jetës së përjetshme, por për të përkujtuar 50-vjetorin e Lëvizjes Jesus Revolution (Revolucioni i Jezusit). Kjo ngjarje që sapo ndodhi në një vend historik në Kaliforni vjen si një tjetër shenjë e rizgjimit shpirtëror në Amerikë. Ocean Church organizoi Baptize SoCal - një ngjarje e reklamuar si "pagëzimi më i madh me ujë në histori". Ngjarja e madhe përkoi me një përvjetor madhor të zgjimit të krishterë, ku qindra mijëra të rinj erdhën te Krishti në vitet '60 dhe '70. Më shumë se 280 kisha dhe 8,000 pjesëmarrës panë ndërsa 4,166 njerëz deklaruan në bregun e “Pirates Cove” jetën e tyre të re në Krishtin. 

Të pranishmit raportuan se atmosfera ishte e veçantë ndërsa njerëzit lavdëronin Perëndinë dhe kremtonin mbretërinë e Tij. "Çfarë ditë e mahnitshme dhe historike," tha muzikanti dhe pastori në Kishën West Coast Life, Ray Gene Wilson. "Mijëra të pagëzuar në Pirates Cove, Zoti po lëviz në Kaliforni!" “Një moment që nuk do ta harroj kurrë”, komentoi një nga të pranishmit në Instagram. "Kjo është absolutisht e mahnitshme lutja për të gjithë njerëzit në ecjen e tyre të re me Jezusin... Mirë se vini në familjen e Mbretërisë," komentoi një tjetër përdorues i Instagramit. Drejtuesi i adhurimit Lindy Cofer tha: "Kisha është e gjallë! Çfarë pamje e bukur dje në Kaliforninë Jugore!!! Në 50-vjetorin e lëvizjes së popullit te Jezusit."Ndani përshtypjet tuaja me ne

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Rreth Radio 7

Radio 7 hyri në tregun radiofonik shqiptar si një media që sjell një këndvështrim pozitiv për jetën! Radio 7 është një zë pozitiv përmes përzgjedhjeve muzikore të përditshme, programeve informative, educative dhe sociale. Ne përdorim parimet biblike në thelb të përmbajtjes së programeve tona, me dëshirën për të parë një shoqëri shqiptare ku vlerat mbrohen. Stafi dhe programet e realizuara i japin një rëndësi të veçantë mirëqënies fizike, emocionale dhe shpirtërore të çdo personi.

Licensuar në nëntor te vitit 2001, Radio 7 fillon transmetimet në 17 maj 2002 me një transmetues në malin e Dajtit, nga një studio modeste dhe me pjesën më të madhe të stafit si vullnetarë.

Është quajtur Radio 7 sepse simbolika biblike e numrit 7 është “dita e pushimit dhe paqes fizike dhe shpirtërore.” Nëpërmjet transmetimeve të saj Radio 7 kërkon t’ju jap dëgjuesve pushim dhe paqe pavarsisht se sa e zhurmshme është dita në qytetet ku jetojmë.

Radio 7 transmeton në Tiranë në frekuencën 97.7 fm, e duke filluar që nga vitet 2005-2007 jane shtuar 2 transmetues te rinj, nje ne Ardenice me qellim mbulimin me sinjal te ultesires perendimore dhe nje tjeter ne Petresh per mbulimin me sinjal te zones se Elbasanit. Sot Radio 7 transmeton ne tre frekuenca, 97,7 FM ne Tirane, 102,3 ne Elbasan dhe 88,2 ne Ardenice. Ne vitin 2009, Radio 7 ka filluar transmetimet ne internet ne www.radio-7.net.


Free!

REGJISTROHUNI