Lajmi Fundit
prev next

Edi Rama pa sot nga afër procesin e vaksinimit masiv në Korçë së bashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Pyetjes në lidhje me një deklaratë të Bashës, ku shprehej se procesi i vaksinimit po shkaktonte edhe viktima, Rama u shpreh se Basha nuk ka fakte dhe prova dhe vetëm po përhap panik. Kryeministri theksoi se brenda javës do të fillohet vaksinimi me grupmoshat + 65 vjeç, dhe tha se do të mbahet i njëjti ritëm i lartë i vaksinimit, sepse sa më shumë të vaksinojmë aq më shpejt do të dalim nga ky tunel duke këputur kështu hallkat e zinxhirit të infektimeve.

Basha, takim me të rinjtë e Vaut të Dejës

Comments.

Currently there are no comments related to this article. You have a special honor to be the first commenter. Thanks!

Leave a Reply.

* Your email address will not be published.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>