Lajmi Fundit
prev next

Kosova mori konfirmimin e kancelares, Merkel për mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Kryeministri Albin Kurti përmes rrjetit social Facebok bëri me dije se gjatë një takimi virtual me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel diskutuan për disa tema si: dialogu me Serbinë për të cilen Kurti tregoi se nuk do të preket integriteti i saj territorial e aq më pak të jenë temë diskutimi. Gjithashtu u diskutua edhe për Procesin e Berlinit dhe rëndësinë për bashkëpunim dhe për liberalizimin e vizave duke ia bërë të ditur kancelares që Kosova ka përmbushur kriteret e saj.

Stoltenberg: Nuk ka ndryshime në praninë e NATO-s, në Kosovë

Comments.

Currently there are no comments related to this article. You have a special honor to be the first commenter. Thanks!

Leave a Reply.

* Your email address will not be published.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>