Një rritje tronditëse e sulmeve në kishë:  Ja vendet me persekutimin më të madh të të krishterëve në botë

Koreja e Veriut mbetet kombi që persekuton më shumë të krishterët,  ndërsa situata në Nigeri vazhdon të përkeqësohet, sipas një raporti të ri mbi diskriminimin fetar global. Në

Lexoni më tej

Rizgjim në Kubë, 5000 mijë njerëz i japin jetën Jezusit

Misionarët baptistë të Floridës thonë se “Zoti po lëviz mes kishave dhe njerëzve në Kubë”, pasi rreth 5000 njerëz i dhanë jetën Jezus Krishtit gjatë një udhëtimi misionar

Lexoni më tej

Izrael, Dëshmia e çiftit që arritën të shpëtonin nga flakët

Lufta Izrael-Hamas vazhdon të jetë e ashpër, më shumë se 1400 persona kanë vdekur nga sulmet e Hamas dhe më shume se 200 të tjerë po mbahen peng

Lexoni më tej

 SHBA: Zoti po lëviz fuqishëm

Qindra njerëzve po u ndryshojnë jetët nga hiri i fuqishëm, shpëtues i Jezu Krishtit, ndërsa një “lëvizje e Zotit” vazhdon në javën e dytë në Kishën Free Chapel

Lexoni më tej

Izraeli: Pa energji Gaza derisa të kthejë pengjet

Izreali kushtëzon rivendosjen e energjisë në Gaza, me lirimin e pengjeve të marrë peng nga militantët e Hamas. Ministri izraelit i Energjisë, Israel Katz, deklaroi së fundmi se

Lexoni më tej

Izraeli në rrezik zgjerimi të konfliktit, raketa dhe nga Siria

Rrezikohet zgjerimi i konfliktit në Izrael. Ushtria izraelite tha se kishte identifikuar disa “sulme me mortaja” nga Siria dhe po reagonte me zjarr artilerie. Forcat e Mbrojtjes të

Lexoni më tej

Dalin, detaje të tjera nga sulmi në Izrael

Në mediat sociale vijojnë të shfaqen video dhe pamje të rrëmbimit të ditës së shtunë nga tyrroristët e Hamas. Së fundi, janë pamjet e pengmarrjs së një nëne,

Lexoni më tej

Sulmi në Izrael,  Arrin në 900 numri i viktimave

Ka arritur në rreth 900 numri i viktimave në Izrael që nga sulmi i papritur i së shtunës. Mes tyre janë edhe  260 njerëz të masakruar nga persona

Lexoni më tej

Sulmi në Izrael, mbi 700 të vrarë dhe 30 të rrëmbyer

Në ditën e tretë të luftimeve vijon të rritet numri i viktimave mes civilëve në rradhët e Izraelit. Shumica prej tyre janë gjetur të vrarë në rrugët e

Lexoni më tej

Ekspertët konfirmojnë qyteti biblik i shkatërruar nga shpërthimi 1000 herë më i madh se bomba atomike.

Dr. John Bergsma, një profesor i teologjisë në Steubenville, Universiteti Françeskan i Ohajos, mendon se provat e zbuluara në Tall el-Hammam që ndodhet në luginën jugore të Jordanit

Lexoni më tej