Lajmi Fundit
prev next

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i përgjigjen paralajmërimit të ish- kryeministrit shqiptar, Sali Berisha se do të ngre padi për shpifje ndaj Sekretarit Amerikan të shtetit. Kjo pasi Antony Blinken publikoi vendimin e DASH për ta shpallur atë dhe familjen Berisha ‘non grata’ në Amerikë. Në kundërpërgjigje ndaj kësaj deklarate Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim, tha se të gjithë kanë dinjitet kur janë të barabartë përpara ligjit, duke e cilësuara këtë si ‘dinjitetin e vërtetë’, ndërsa shton se askush nuk është mbi ligjin pavarësisht se sa i fuqishëm është ai. Këtë deklaratë Kim e bëri gjatë përgëzimit të punës së SPAK për dënimin me 2 vite burg të ish kryeprokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Edhe Adriatik Llalla ishte person i shpallur ‘non grata’ nga SHBA.

Manastirliu, hapje të konsultimeve për hartimin e Strategjisë së Shëndetësisë 2030
Cikloni i fuqishëm godet Indinë

Comments.

Currently there are no comments related to this article. You have a special honor to be the first commenter. Thanks!

Leave a Reply.

* Your email address will not be published.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>