E Gjithë Shpresa Ime

Gjithë Shpresa ime është në Jezusin

Fal Zotit e djeshmja ka shkuar

Gjithë mëkatet më janë falur

Jam pastruar në gjakun e Tij…”

‘E Gjithë Shpresa ime’, është kënga që Crowder ka publikuar nga albumi i tij i fundit realizuar në bashkëpunim me Tauren Wells. Kjo është një këngë plotë shpresë tek i vetmi që mund të na jap lirinë e vërtetë nga çdo burg e skllavëri.

Crowder tregon: “Këtë vit, më ftuan në një festë të pazakontë, diçka të tillë nuk kisha përjetuar kurrë më parë. Në periudhën e turneut disa miq na ftuan në një festë të organizuar për një djalë plangprishës. Aty kishte shumë njerëz që nuk i njihja. Na kërkuan vetëm të merrnim kitarat dhe të luanim disa këngë akustike të gjithë së bashku.

Kjo festë ishte për Uilsonin. Ai kishte qenë në burg për 26 vite dhe tani po dilte nga burgu. Familja dhe miqtë ishin mbledhur për të festuar lirinë e tij dhe kjo ishte e pabesueshme. Sapo hyri tek dera të gjithë u gëzuan dhe fytyra e tij shkëlqente nga gëzimi, sepse këta janë të njëjtët miq dhe familjarë që e kishin njohur përpara se të hynte në burg që e kishin refuzuar, dhe tani përgjatë procesit të ndryshimit të tij, pasi ka njohur Jezusin, është ribashkuar me familjen, tani të gjithë janë mbledhur, miq të rinj dhe të vjetër. Të gjithë janë mbledhur për të festuar lirimin e Uilsonit.

Ne kënduam disa këngë së bashku dhe unë nuk kisha provuar më parë diçka aq të fuqishme. Kurrë nuk kisha dëgjuar njerëz që këndonin me kaq zemër, ata këndonin sikur çdo varg të kishte kuptim për ta. Ndaj ne realizuam këngën, Gjitha Shpresa ime dhe doja që të përcillte të njëjtën ndjesi si në atë moment. Vargu i dytë thotë, Nuk jam i huaj për burgun, nuk ka asnjë prej nesh që nuk mund të identifikohet më këtë situatë dhe të kuptojë se çfarë do të thotë të jetë në pranga, kur ne nuk po jetojmë në lirinë që na është dhënë përmes Krishtit. Kjo këngë është plot shpresë, sepse shpresa jonë është sakrifica e birit të Perëndisë. Ndërsa shikoj se si është përjetimi i lirisë fizike dua të përjetoj të njëjtën liri brenda meje. Prandaj gjithë shpresa ime është në Jezusin.”

Ndani përshtypjet tuaja me ne

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Rreth Radio 7

Radio 7 hyri në tregun radiofonik shqiptar si një media që sjell një këndvështrim pozitiv për jetën! Radio 7 është një zë pozitiv përmes përzgjedhjeve muzikore të përditshme, programeve informative, educative dhe sociale. Ne përdorim parimet biblike në thelb të përmbajtjes së programeve tona, me dëshirën për të parë një shoqëri shqiptare ku vlerat mbrohen. Stafi dhe programet e realizuara i japin një rëndësi të veçantë mirëqënies fizike, emocionale dhe shpirtërore të çdo personi.

Licensuar në nëntor te vitit 2001, Radio 7 fillon transmetimet në 17 maj 2002 me një transmetues në malin e Dajtit, nga një studio modeste dhe me pjesën më të madhe të stafit si vullnetarë.

Është quajtur Radio 7 sepse simbolika biblike e numrit 7 është “dita e pushimit dhe paqes fizike dhe shpirtërore.” Nëpërmjet transmetimeve të saj Radio 7 kërkon t’ju jap dëgjuesve pushim dhe paqe pavarsisht se sa e zhurmshme është dita në qytetet ku jetojmë.

Radio 7 transmeton në Tiranë në frekuencën 97.7 fm, e duke filluar që nga vitet 2005-2007 jane shtuar 2 transmetues te rinj, nje ne Ardenice me qellim mbulimin me sinjal te ultesires perendimore dhe nje tjeter ne Petresh per mbulimin me sinjal te zones se Elbasanit. Sot Radio 7 transmeton ne tre frekuenca, 97,7 FM ne Tirane, 102,3 ne Elbasan dhe 88,2 ne Ardenice. Ne vitin 2009, Radio 7 ka filluar transmetimet ne internet ne www.radio-7.net.


Free!

REGJISTROHUNI