Lajmi Fundit
prev next

Një ciklon i fuqishëm i cili në kulmin e tij është cilësuar si ‘jashtëzakonisht i rëndë’ ka goditur Indinë. Mediat shkruajnë se erërat arrinin shpejtësi deri në 160km/h kanë prekur fillimisht shtetin e Gujarat. Ashtu siç raportohej dhe më herët, cikloni Tauktae udhëtoi përgjatë bregut perëndimor të Indisë derisa goditi zonat e banuara. Raportohet se 12 persona kanë humbur jetën dhe 150 mijë të tjerë janë evakuar. Marina indiane ka dërguar 3 anije luftarake për të shpëtuar qindra persona të bllokuar. Cikloni Tauktae erdhi në një moment kur India po vuan shumë në luftën ndaj Covid-19.

Gykata e Posaçme dënon me dy vite burg. Adriatik Llallën
Vaksina "Pffizer" mund të ruhet në frigorifer për një kohë shumë të gjatë

Comments.

Currently there are no comments related to this article. You have a special honor to be the first commenter. Thanks!

Leave a Reply.

* Your email address will not be published.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>