Lajmi Fundit
  prev next

  7 Këngët e Reja të Pashkës 2017

  Shumë shpejt do të festojmë Pashkën, e me siguri në ambjentet tona nuk ka për të munguar atmosfera e veçantë që sjell adhurimi. Duam t’ju njohim me disa nga këngët më të reja të Pashkës 2017 si dhe mesazhin e tyre.

  Edhe sikur

  MercyMe-Lifer-Featured-ImageShpesh ne kemi këtë pritshmëri  nga Zoti se ai do të përgjigjet sipas asaj që presim. Po sikur Ai të mos e bëjë, a do të largohemi të zhgënjyer prej tij?    

  Shpirti im

  Casting Crowns“Në zyrën time kam një piano të vogël. Më kujtohet që isha ulur në piano dhe po meditoja për Psalmin 42:11 ku Davidi thotë, “Pse ligështohesh, shpirti im, pse rënkon përbrenda meje? Shpreso te Perëndia.”- Mark Hall    

  Çmimet GRAMMYs të edicionit të 59

  Hillary Scott dhe familja e saj kompozuan këngën "Thy Will," (U bëftë Vullneti Yt) një këngë lindur nga dhimbje dhe humbja e njeriu të dashur, mban tashmë trofeun GRAMMY si KËNGA MË E MIRË E MUZIKËS SË KRISHTERË BASHKOHORE për edicionin e 59 të këtij eventi.    

  U bëftë vullneti Yt

  hillary-scott“Në atë moment ndjeva Perëndinë të flasë në zemrën time: “Nuk do të shkojë ashtu siç ti do të doje, por planet e mia janë për ty!” E dëgjoja shpesh përsëritjen e këtij vargu, ‘U bëftë vullneti yt’. Pa harruar lutjen time ato ditë para takimit të radhës me doktorin.”- Hillary Scott  

  “Kopshti”

  kari-jobe-the-garden-560""Ky album është shkruar nga një përjetesë e afërsisë së Perëndisë, e mirësisë dhe mëshirës së tij në mes të një stine humbjeje të madhe për familjen time. Zoti mund të shpengoj çdo situatë përmes së cilës jemi duke kaluar. ..." – Keri Jobe  

  Prangat thyen

  zach-williams-foto"Kështu ka qenë jeta ime për vite me radhë endesha në rrugë pa krye, dëgjoja këtë zë në kokën time që thoshte, ‘Nuk ke për t’ia dalë mbanë, çdo gjë që përpiqesh të bësh në fund dështon.’ Ndaj për mua këto vargje ishin shumë personale, duke e ditur që e kam mposhtur jo me forcën time..." – Zach Williams  

  Thirrje për gjithë baballarët

  toddsmith“Ideja për këngën, ‘Thirrje për gjithë baballarët,’ erdhi si një sfidë që unë të jem babai që jam thirrur të jem, por në të njëjtën kohë të inkurajoj baballarët e tjerë. Shpresoj që kur ta dëgjosh këtë këngë të sfidojë dhe inkurajojë që të jesh babai që je thirrur.” – Todd Smith  

  E mrekullueshme

   Daniel Jobiah Bremnes (lindur më 11 Maj 1983), i njohur si Dan Bremnes, është një këngëtar i krishterë kanadez, por gjithashtu edhe kitarist dhe baterist. Lindi dhe u rrit në shtëpinë e  një pastori. Karriera e tij muzikore filloi në vitin 2010, me albumin e tij “Your strength”. Dhe më pas ka vazhduar me “Hear Your Voice” në 2012. Dhe pas këtyre, në vitin 2013 publikoi këngën “Light My Way”. Gjatë viti 2014, Dan publikoi këngën “Beautiful”, më të cilën edhe fitoi çmimin si këngëtari mashkull i vitit.
   Page 3 of 10 « 1  2  3  4  5 » ...  Last »