Lajmi Fundit
prev next

Qeveria e Kosovës miratoi sot vendimin kundër Antisemitizmit, duke renditur vendin përkrah shteteve aleate e strategjike të saj, në luftën kundër gjuhës së urrejtjes anti-semitike. Ky vendim u mor pas propozimit të ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla. Shefja e diplomacisë kosovare, ka thënë se urrejtja ndaj hebrenjve ka shkaktuar edhe Holokaustin, që sot është ndër memoriet më të trishta dhe të turpshme të botës.

Izraeli rivendos karantinë, por jo të plotë
Besa Shahini viziton gjimnazin “Shote Galica”

Comments.

Currently there are no comments related to this article. You have a special honor to be the first commenter. Thanks!

Leave a Reply.

* Your email address will not be published.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

X