“Kopshti”

kari-jobe-the-garden-560""Ky album është shkruar nga një përjetesë e afërsisë së Perëndisë, e mirësisë dhe mëshirës së tij në mes të një stine humbjeje të madhe për familjen time. Zoti mund të shpengoj çdo situatë përmes së cilës jemi duke kaluar. ..." – Keri Jobe  

Prangat thyen

zach-williams-foto"Kështu ka qenë jeta ime për vite me radhë endesha në rrugë pa krye, dëgjoja këtë zë në kokën time që thoshte, ‘Nuk ke për t’ia dalë mbanë, çdo gjë që përpiqesh të bësh në fund dështon.’ Ndaj për mua këto vargje ishin shumë personale, duke e ditur që e kam mposhtur jo me forcën time..." – Zach Williams  

Thirrje për gjithë baballarët

toddsmith“Ideja për këngën, ‘Thirrje për gjithë baballarët,’ erdhi si një sfidë që unë të jem babai që jam thirrur të jem, por në të njëjtën kohë të inkurajoj baballarët e tjerë. Shpresoj që kur ta dëgjosh këtë këngë të sfidojë dhe inkurajojë që të jesh babai që je thirrur.” – Todd Smith  

E mrekullueshme

 Daniel Jobiah Bremnes (lindur më 11 Maj 1983), i njohur si Dan Bremnes, është një këngëtar i krishterë kanadez, por gjithashtu edhe kitarist dhe baterist. Lindi dhe u rrit në shtëpinë e  një pastori. Karriera e tij muzikore filloi në vitin 2010, me albumin e tij “Your strength”. Dhe më pas ka vazhduar me “Hear Your Voice” në 2012. Dhe pas këtyre, në vitin 2013 publikoi këngën “Light My Way”. Gjatë viti 2014, Dan publikoi këngën “Beautiful”, më të cilën edhe fitoi çmimin si këngëtari mashkull i vitit.

Këngëtarët e Krishterë në Eurovizion

Festivali më i mirë i muzikës Evropiane ditën e shtunë 14 Maj 2016 do të shpall një fitues tjetër në Stokholm të Suedisë. Shumë këngëtar dhe shtete kanë parakaluar në skenë me interpretimet e tyre.  Në skenën e Evrovizionit nuk kanë munguar as këngëtarë të krishterë që kanë përfaqësuar shtetet e tyre. Ne ju sjellim disa prej tyre:        

Sot është bukur

 “Unë jam David Dunn, dhe dua t’ju tregoj për temën e këngës sime, “Today Is Beautiful” (Sot është bukur). Kënga flet për nipin tim 3 vjeçar. Nipi im i vogël, u acarua me motrën e tij më  të madhe sepse nuk e lejonte që të shtynte me karrocë vëllain e tij të vogël.  Kështu që u ulem për ta diskutuar këtë gjë. Dhe ndërkohë që po bisedoja me atë, po mendoja për veten time.

Carrie Underwood: Besimi në Jezusin më ndihmon të përballem me urryesit

Që nga debutimi i saj në muzikën kauntri pasi fitoi American Idol në vitin 2005, artistja nga Oklahoma është kritikuar pasi i jep më tepër zë nga duhet besimit të saj të krishterë. Pavarësisht persekutimit që ajo përball si një nga artistet më të famshme të krishtera të kohëve të sotme. Këngëtarja 33 vjeçare gjithmonë i trajton ‘urryesit’ e saj me hir të admirueshëm.

7 këngëtarë të krishterë në American Idol

 American Idol është një talent show i të kënduarit live, një emision televiziv amerikan krijuar nga Simon Fuller.  American Idol  filloi transmetimin në Fox në qershor 2002, dhe sezoni i fundit përfundoi më 7 prill 2016. American Idol filloi si formati binjak i serialit britanik Pop Idol, dhe u bë një nga shfaqjet më të suksesshme në historinë e televizioneve Amerikane. Shumë artistë të muzikës së krishterë bashkëkohore kanë qenë pjesë e këtij spektakli tepër të njohur.  Mandisa, Colton Dixon, Danny Gokey, Lauren Daigle dhe shumë të tjerë.          

7 grupe vëllezërish

Grupet e muzikës te krishterë  bashkëkohore gjithmonë kanë sjellë risi në tregun muzikor dhe kanë qenë tepër të pëlqyer. Ndër ta ka dhe vëllezër që ndajnë të njëjtin pasion për muzikën dhe kjo i ka shtyrë të formojnë një grup muzikor. Ne ju njohim me shtatë grupe anëtarët e të cilëve janë vëllezër.        
 Page 3 of 9 « 1  2  3  4  5 » ...  Last » 
X