Programe në Radio 7

Këto janë programet më të ndjekura në Radio 7. Tani mund t’i dëgjosh në web
Shiko të gjitha

Postimet e Fundit

Koleksione të çuditshme

Koleksione të çuditshme

Sot në programin “Zgjohu Pozitiv” kemi folur për koleksionet. Koleksionimi është diçka që pothuajse të gjithë e kemi eksperimentuar ndonjëherë. Kemi bërë, për shembull, koleksion pullash, stilolapsash, fotosh e deri te koleksione më të kushtueshme. Por ekzistojnë edhe persona që kanë shije shumë të ...Lexo më shumë
A po jeton artin e festimit?

A po jeton artin e festimit?

A janë rrethanat ato që shpesh herë të vjedhin gëzimin? A dëshiron dhe ti të përjetosh artin e festimit? Gjithçka fillon nga gëzimi, gëzimi i vërtetë. Lexoni këtë mesazh për gëzimin nga Rend Collective. Garret Gilkeson, bateristi i grupit tregon: “Më kujtohet që para disa vitesh, vështroja lind...Lexo më shumë
Eksperiencat i bëjnë njerëzit të lumtur për më gjatë

Eksperiencat i bëjnë njerëzit të lumtur për më gjatë

Një studim i ri ka zbuluar se një eksperiencë e bukur, për shembull disa ditë pushimi, sjellin më tepër lumturi sesa një celular i sapodalë në treg Njerëzit përfytyrojnë se të mirat materiale janë shkak i lumturisë, por është mundësia për t’i pasur ato, ajo që na jep kënaqësi dhe lumturi në jetë....Lexo më shumë

Meditime Çelësa për fëmijë

Dieta e duhur

Dieta e duhur

Lexo: Filipianëve 4:8-9; Kolosianëve 3:1-2 Kur Meti hapi derën, ai pa që nëna e tij po nxirrte nga furra biskota me copëza çokollate. Semi, vëllai i vogël i Metit thirri: “Sa të mira! Kanë një aromë kaq të këndshme! A mund të hamë një?”. Nëna buzëqeshi dhe tha: “Sigurisht. Merrni të dy nga një...Lexo më shumë
Mirësevini në Aventurat në Odise

Mirësevini në Aventurat në Odise

Filmi vizatimor Aventurat në Odise i dubluar në shqip tashmë ka nisur transmetimin në TV Klan. A jeni kureshtar të mësoni më tepër për këtë prodhim të ri të sjellë nga Radio 7? Aventurat në Odise prezanton histori të animuara të sjella në jetë nga aktorë që ju bëjnë dhe ju pjesë të kësaj përvoje....Lexo më shumë
Shiko të gjitha

Postime në Facebook

Frekuencat Radio 7

frekuencat 3

Librat e fundit

Rreth nesh

Radio 7 hyri në tregun radiofonik shqiptar si një media që sjell një këndvështrim pozitiv për jetën! Radio 7 është një zë pozitiv përmes përzgjedhjeve muzikore të përditshme, programeve informative, educative dhe sociale. Ne përdorim parimet biblike në thelb të përmbajtjes së programeve tona, me dëshirën për të parë një shoqëri shqiptare ku vlerat mbrohen. Stafi dhe programet e realizuara i japin një rëndësi të veçantë mirëqënies fizike, emocionale dhe shpirtërore të çdo personi.

Licensuar në nëntor te vitit 2001, Radio 7 fillon transmetimet në 17 maj 2002 me një transmetues në malin e Dajtit, nga një studio modeste dhe me pjesën më të madhe të stafit si vullnetarë.

shiko më shumë
http://radio-7.net/wp-content/uploads/2012/12/woh-cover-2-meditime.pnghttp://radio-7.net/wp-content/uploads/2012/12/woh-cover-3-meditime.png
Momentalisht nuk ka evente.

Postime të fundit.

Shiko
Artistët tanë

Shiko të gjithë
http://radio-7.net/wp-content/uploads/2015/04/Cover-Album-Kari.jpg

Kari Jobe

Ajo thotë se çmimi më i madh që mund të merrte ndonjëherë është mundësia për të treguar Krishtin: “Nuk e shoh veten më ndryshe, nga koha kur isha 13 vjeç, thjesht si një drejtuese adhurimi. Ndonjëherë kur hap sytë shikoj që më shumë njerëz janë duke adhuruar Zotin me mua.”.

Adhurim
http://radio-7.net/wp-content/uploads/2015/04/Cover-Album-Casting-Crown.jpg

Casting Crowns

Casting Crowns do të vazhdojnë të jenë një grup që nxit dhe sfidon për sa kohë do të ndjekin misionin e tyre si ditën e parë që u ngjitën në skenë. “Gjithçka që bëjmë frymëzohet nga besimi që kemi tek Jezusi, nga kisha jonë lokale dhe nga njerëzit mahnitës që takojmë në rrugën tonë.

Pop-Rock